received_10153847283933609.jpeg

Atilla Yiğit
Aile ve Çift Terapisti,
Psikoterapist

Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Yetişkin Eğitimi ve Psikolojisi bölümünden mezun olmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, Rehber Öğretmen (Psikolojik Danışman) göreviyle, farklı tür ve kademe okullarda uzun bir süre; çocuk, ergen, aile ve eğitimcilere yönelik bilgilendirici ve eğitici seminer/danışmanlık çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Süleyman Demirel Üniversitesince açılan “Aile Danışmanlığı”300 saat teorik,150 saat süpervizyon eğitimini tamamlamıştır.

Doç.Dr. Itır TARİ CÖMERT tarafından Psikoloji Akademisince verilen’KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ UYGULAYICI’sı eğitimini   tamamlamıştır.

PETAD tarafından verilen DSM V uyumlu Travma Testleri,CAPS-5,LES-5,PCL-5 eğitimini, DSM V Travma Sonrası Stres Bozuklukları Eğitimini, Doğal Afetler Sonrası Psikolojik İlk Yardım Eğitimini, Çocuk İhmal ve İstismarı Bağlantılı Travmalar Eğitimini tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Hakan KIZILTANtarafından verilen ‘Dinamik Psikoterpide Kuram,Klinik,Teknik Eğitimini tamamamıştır. Dinamik Psikoterapide İleri Düzey Eğitimine devam etmektedir.

Dr.Nevin DÖLEK tarafından verilen Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimini Tamamlamıştır.

 

PsikoTerap-İst Tarafından verilen ‘Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi ‘Çocuk ve Ergen Psikoterapisi  Eğitimi Yetişkinlerde Klinik Batarya ve Görüşme Teknikleri Eğitimi, Meme Bırakma- Tuvalet Eğitimi Eğitimlerini tamamlamıştır.

 

Başkent Üniversitesi tarafından verilen 120 saatlik "Eğitim Koçluğu" eğitimini tamamlamıştır.

Yrd.Doç.Dr. Sultanberk Halmatov tarafından verilen "Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri" eğitimini tamamlamıştır.

Yönetmen,Senarist,Film Eleştirmeni Serdar ARSLAN tarafından verilen ‘’Eleştirel Film Okuma’ eğitimini tamalamıştır.

Psikanalist İskender Savaşır’dan “Psikanalize Giriş, Psikanalitik Görüşme ve Yorumlama” eğitimleri almıştır.

Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) Kurucu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Dokur tarafından verilen, EFTA-TIC (Avrupa Aile Terapisi Derneği – Eğitim Birimi) tarafından sertifikalandırılan “Aile ve Çift Terapileri” eğitimi ileri düzey devam etmektedir.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi programını tamamlamıştır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında; ailelere, okullara ve diğer kurumlara yönelik eğitimler sunmaktadır.

Aile-çift, çocuk-ergen ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık çalışmalarını; psikanalitik kuram perspektifiyle pragmatik eksperiyantal yaklaşım dahilinde gerçekleştirmektedir.

Kurumlara yönelik; yetişkin, öğretmen, öğrenci, aile, ebeveyn eğitim, seminer ve atölyeleri gerçekleştirmektedir.

 

Türkiye Beyazay Derneği Yönetim Kurulu Üyesi(Sakarya) Olarak çeşitli projelerde danışmanlık ve eğitim faaliyetlerine Eylül Psikoloji ve Türkiye Beyazay Derneği Sakarya şubesinde gönüllü olarak devam etmektedir.